O grupie

Firma RBW SP z o.o. powstała w listopadzie 2004 roku.

Od samego początku swojej działalności Spółka przeżywała szybki rozwój, dzięki wparciu z działalności gospodarczej Pawła Szczepaniaka, który był i jest w 99% właścicielem Spółki i Prezesem Zarządu. W czerwcu 2005 r. zawarła umowę na realizację 14 mieszkaniowego segmentu dla Linea Sp. z o. o. , a we wrześniu 2005 podpisała umowę na realizację osiedla mieszkaniowego w Komornikach z developerem Konimpex -Invest SA. W 2007 roku, jako rekomendowany Główny Wykonawca dostaliśmy następne zlecenie w Poznaniu tj. budynek wielorodzinny przy ul. Stablewskiego 47 i apartamentowiec przy ul. Czartoria 1. Mimo pewnych oznak kryzysu w budownictwie w lutym 2009 roku rozpoczęliśmy realizację następnego budynku wielorodzinnego w Poznaniu przy ul. Bogusławskiego/ Szczanieckiej. Dalszy rozwój firmy i ugruntowanie jej pozycji na rynku budowlanym zaowocowało kolejnymi ralizacjami takimi jak plomba przy ul. Nad Wierzbakiem 35, budowa budynku wielorodzinnego przy ul. Piątkowskiej 45A, realizacja inwestycji jak budowa kamienicy przy ul. Jarochowskiego 48A w Poznaniu, Osiedla Bnińińskiego pod Kórnikiem oraz budowę osiedla w Dąbrówce dla Linea Sp. z o.o. W ostatnich latach spółka zrealizowała  II etapy budowy bliźniaków na OSIEDLU POŁUDNIOWYM w Tulcach oraz w Nochowie, apartamentowiec DIAMENT ŻEGRZA  oraz nowoczesny budynek na OSIEDLU STARE ŻEGRZE  w Poznaniu,  I etap inwestycji RIVER HOUSE- osiedla nad Wartą oraz rewitalizację kamienicy GARBARY 32 w Poznaniu. Obecnie przygotowujemy się do realizacji II etapu RIVER HOUSE oraz planujemy realizację nowych inwestycji na terenie Poznania.

Głównym profilem działalności spółki jest budownictwo. Silną stroną naszej firmy jest kompleksowość świadczonych usług tzn. jako Generalny Wykonawca inwestycji zapewniamy wykonanie usług we wszystkich gałęziach budownictwa łącznie ze sprzedażą materiałów.

Zatrudniamy młodą kadrę inżynierską wyspecjalizowaną w rozwiązywaniu problemów technicznych i prowadzeniu inwestycji oraz kilkudziesięciu pracowników tworzących odrębne specjalistyczne brygady robocze. Poza tym prowadzimy stałą współpracę z firmami podwykonawczymi obsługującymi wydzielone odcinki robót realizowanych przez nas inwestycji. Posiadamy własną bazę sprzętową oraz rozwijamy współpracę z firmami wypożyczającymi ciężki sprzęt budowlany.